KONST / Skulptur & konsthantverk / Relief 4743236
nr 474 3236
Relief
Gips, Sign Nerman, [skada; spricka; repa; nagg eller slitage], höjd: 23
Utrop:
100 kr
Såld:
100 kr
måndag 18 juni 2007
kl 17:24:59
15/6 19:44:26
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Tenn
Metalliskt grundämne; Sn. Förekommer främst i mineralet kasseteri; tennsten.
Silver
Mässing
Farstagods